flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Інформація

ІСТОРИЧНА  ДОВІДКА

                                                                                              

         Кам'янсько-Бузький район був утворений у 1940 році на основі повіту Кам'янка Струмилова. Район розташований  на північному сході Львівської області. Районний та адміністративний центр — місто районного значення Кам'янка-Бузька. Населення становить 57 330 осіб. Площа району 867 км?.

            З 1940 р. на території району розпочав свою діяльність Кам'янсько-Бузький народний суд, створенню якого передували наступні законодавчі акти.

            Згідно із Законом СРСР „Про судоустрій СРСР, союзних і автономних республік” від 16 серпня 1938 р. основою судової системи УРСР вважався народний суд, до підсудності якого відносилась основна маса кримінальних і цивільних справ. Завданням народних судів визначалась охорона радянської законності і прав громадян. При цьому в межах кожного району міста та області діяла визначена кількість дільниць народних судів. Кількість народних судів для кожного району встановлювався Радою Народних Комісарів союзної республіки за представленням Народного комісара юстиції союзної республіки.

            Постановою Президії Верховної Ради України  Про мережу районних (міських) народних судів України та число народних суддів від 19.11.1992 № 2799-XII було затверджено  кількість районних (міських) народних  судів, утворених в Україні і число народних суддів, серед яких у Львівській області значиться Кам'янсько-Бузький районний суд, кількість суддів – 3.

            Постановою Президії ВРУ  « Про внесення змін до Постанови Президії ВРУ "Про мережу районних (міських) народних судів  України та число народних суддів" і про мережу військових судів України та число військових суддів від 11.11.1993 № 3579-XII Кам'янсько-Бузький районний суд Львівської області  перейменовано у  Кам'янка-Бузький  районний  суд.

            З 1940 року Кам’янсько-Бузький народний суд знахордився в центрі міста  Кам’янка-Бузька по вул. Незалежності, 34. Обов’язки голови суду виконували п.Скобало,  в подальшому (точна дата невідома) Маляренко Г.Д.

            У грудні 1958 р. Верховною Радою СРСР було затверджено „Основи законодавства про судоустрій Союзу РСР, союзних і автономних республік”, згідно з якими Верховна Рада УРСР 30 червня 1960 року прийняла Закон „Про судоустрій Української РСР”. Відповідно до ст. 1 вказаного Закону правосуддя в Українській РСР здійснювалось Верховним судом Української РСР, обласними судами і районними (міськими) народними судами. Районний (міський) народний суд утворювався в кожному районі або місті, що не має районного поділу. Народні судді районних (міських) народних судів обирались громадянами району (міста) на основі загального, рівного і прямого виборчого права при таємному голосуванні строком на п’ять років. Районний (міський) народний суд розглядав всі цивільні і кримінальні справи, за винятком справ, віднесених законом до відання інших судів.

            В 1960 році головою Кам’янка-Бузького районного суду було обрано  Ральнікова В.Є. (суддя переведений з Буського народного суду), суддями - Романчеву Л.М. та Дмуховського В.Д. У суді також працювали четверо державних службовців: завідуюча канцелярії, консультант суду, секретар судових засідань та судовий виконавець.

            У подальшому порядок обрання (призначення) суддів неодноразово змінювався. Зокрема, Законом УРСР „Про судоустрій УРСР” в ред. 05.06.1981р. було збережено раніше існуючий порядок обрання суддів та передбачалось, що районний (міський) народний суд утворювався в районі, місті (крім міст районного підпорядкування), районі в місті. Народні судді районних (міських) народних судів обиралися громадянами району, міста, району в місті на основі загального, рівного і прямого виборчого права при таємному голосуванні строком на п'ять років. Проте був змінений порядок обрання голови відповідного суду. У ст. 23 Закону було передбачено, що при обранні двох чи більше народних суддів районна, міська, районна в місті Рада народних депутатів затверджує на сесії голову відповідного районного (міського) народного суду з числа обраних народних суддів. Подання в цьому питанні вноситься начальником відділу юстиції виконавчого комітету обласної, Київської міської Ради народних депутатів.

          З дотриманням вказаного вище порядку, у 1989 року головою суду було обрано Леськіва В.І. (переведений суддя з Міжгірського районного суду Закарпатської області).

          В подальшому,      відповідно до діючого на той час законодавства та порядку обрання суддів, а саме: обрання судді районних  (міських),  міжрайонних  (окружних)  судів відповідно  обласними,  Київською  і  Севастопольською міськими Радами народних депутатів, Наказом від 01.02.1993 р.  11 сесії першого демократичного  скликання  Львівської обласної ради вперше обрані суддями Кам’янка-Бузького районного суду  Горошко Л.Б. та Мікуш Ю.Р.

         Для забезпечення діяльності новообраних суддів та суду вцілому  у штат суду було прийнято два секретарі судового засідання, секретаря суду та одного судового розпорядника.

        Законом України „Про судоустрій України” в ред. від 24.02.1994р. передбачалось, що судді районних (міських) судів обираються відповідно Верховною Радою Республіки Крим, обласними, Київською і Севастопольською міськими Радами народних депутатів строком на десять років. Судді, які вперше пройшли конкурсний відбір, обираються на п'ять років. Голова районного (міського) суду і його заступник з числа обраних суддів затверджуються відповідно Верховною Радою Республіки Крим, обласними, Київською і Севастопольською міськими Радами народних депутатів за спільним поданням Голови Верховного Суду Республіки Крим та Міністра юстиції Республіки Крим, голови обласного, Київського та Севастопольського міських судів і начальника управління юстиції обласної, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій.

         Із прийняттям Конституції України 28 червня 1996 року та прийняттям змін до Закону України „Про судоустрій України” у редакції від 21.06.2001 року,   порядок обрання (призначення) суддів місцевих судів був наступний. Зокрема, у ст. 22 зазначеного Закону передбачалось, що судді місцевих судів обираються Верховною Радою України безстроково у порядку, встановленому законом. Судді місцевих судів, які вперше пройшли конкурсний відбір, призначаються Президентом України строком на п'ять років у порядку, встановленому законом.

         У 2002 році, після смерті голови суду Леськіва В.І., обов’язки голови суду  було покладено на Мікуш Ю.Р.

         У 2003 році з березня місяця, після закінчення повноваження судді Мікуш Ю.Р.,  посаду в.о. голови суду обійняв Нос С.П. Штат суду також збільшився на двох помічників та двох секретарів судового засідання.  В цьому ж році на посаду судді була призначена Курій Н.М. та введено ще дві посади помічників суддів та дві посади секретарів судових засідань.

         У 2003 році Мікуш Ю.Р. переведена суддею Апеляційного суду Львівської області. 

         У 2004 році головою Кам”янка-Бузького районного суду Львівської області  призначено Назаркевича М.М.

         Суддя Курій Н.М. у квітні 2007 році переведена суддею Апеляційного суду Львівської області, Нос С.П. з березня 2007 року - переведений суддею Апеляційного адміністративного суду Львівської області.

        З березня 2007 року по серпень 2007 в суді працювали два судді : Назаркевич М.М. та Горошко Л.Б.

        У серпні 2007 року суддею Кам”янка-Бузького районного суду призначений Самсін М.Л.

        У липні 2008 року суддею Кам”янка-Бузького районного суду Львівської області призначена Бакай І.А.

        07.07.2010 р.  було  прийнято ЗУ  «Про судоустрій і статус суддів» від  № 2453-VI ЗУ, яким  встановлено існуючий на сьогодні  порядок обрання (призначення) суддів місцевих судів. Зокрема, призначення на посаду судді здійснюється Президентом України на підставі та в межах подання Вищої ради юстиції, рішення про обрання кандидата на посаду судді безстроково приймає ВРУ.

        У листопаді 2010 р. суддею Кам”янка-Бузького районного суду Львівської області призначена  Костюк У.І. :

       Відповідно до рішення ВРЮ від 11.10.2010 р. № 949/015-10 Головою  Кам’янка-Бузького районного суду Львівської області призначено Самсіна М.Л. Термін перебування на адміністративній посаді з 11.10.2010- 01.01.2014 р.р.

       У зв’язку з прийняття Закон України «Про відновлення довіри до судової влади України» від 08.04.2014 р. № 1188-VII повноваження голів районних судів припинені.

       Протоколом зборів суддів Кам’янка-Бузького районного суду Львівської області № 1 від 22.05.2014 р. головою  Кам’янка-Бузького районного суду Львівської області обрано Самсіна М.Л. Термін перебування на адміністративній посаді один рік.

       У грудні 2014 р.  звільнено з посади судді Кам’янка – Бузького районного суду Львівської області Горошко Л.Б. у зв’язку з поданням заяви про відставку.

       З 23.05.2015 р. обов’язки Голови суду виконує Самсін М.Л.

      Станом на листопад місяць 2015 р. штат суду складається з 19 осіб: 3 суддів та 15 працівників апарату суду.

       З 2003 року  Суд знаходиться за адресою: вул. Незалежності, 29 у м. Кам’янка-Бузька (3-тій поверх будівлі). У  приміщенні суду створені усі необхідні  умови для прийому громадян, облаштовані  три зали судових засідань, на інформаційних стендах розміщена  необхідна інформація для громадян.